Moc powołania – o tym jak Bóg woła człowieka

Tydzień modlitw o powołania to dobra okazja by przyjrzeć się czym jest powołanie kapłańskie i zakonne. Proces rozeznawania nie należy do łatwych i czasem trwa przez wiele lat. Każde powołanie jest indywidualne, do każdego Bóg przemawia w wiadomy dla siebie sposób.

Potrzeba nam ciągle uczyć się wrażliwości powołaniowej. Nie tylko po to by dobrze rozeznać nasze życiowe drogi, ale przede wszystkim by duchowo wspierać osoby, które czują w sercu wezwanie do służby Bogu i człowiekowi na drodze kapłaństwa czy życia zakonnego. Pomogą nam w tym świadectwa osób powołanych. Możemy wsłuchać się w głos osób życia zakonnego, konsekrowanego, księży oraz osób, które przygotowują się do kapłaństwa i życia we wspólnotach zakonnych.

Swoim doświadczeniem życia, prosto z serca dzieli się z nami osiemnaście osób, dając świadectwo, że Bóg zadziałał w nich tak mocno, że poszli za Jego głosem. Przez te świadectwa możemy także poznać charyzmaty życia zakonnego w naszej Archidiecezji, a także miejsca, gdzie te osoby pełnią posługę. Często osoby powołane żyją między nami, spotykamy ich na ulicach, widzimy domy zakonne, seminarium, klasztory, ale nie wiemy za wiele na temat życia osób, które w tam żyją. Często dziwimy się, dlaczego ktoś wybrał taką drogę.

Zachęcamy do obejrzenia filmu ze świadectwami „Moc powołania – o tym jak Bóg woła człowieka” (https://youtu.be/Gc7-u5dd7GA?si=DDUcLQkoTBEjoucP). Niech to będzie dla nas okazja do zatrzymania się nad tematem powołań, ale także czas modlitwy za powołanych i o nowe powołania, by każdy mógł wybrać drogę, która razem z Bogiem pozwoli odkrywać szczęście.

Film trwa 45 minut. Zachęcamy szczególnie katechetów, do wykorzystania materiału w ramach lekcji religii, aby ludzie młodzi mogli poznać jak różnorodnymi drogami Bóg może działać we wspólnocie Kościoła. Film kierujemy także do członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich Archidiecezji, a także do wszystkich ludzi dobrej woli, którym troska o powołania leży na sercu.

Serdecznie dziękujemy za odwagę i otwartość serc wszystkich którzy dzielą się świadectwem. Pozdrawiamy także pozostałe zgromadzenia zakonne żeńskie i męskie z naszej Archidiecezji.

Zostaw swój komentarz