Rozstrzygnięcie konkursu „Jezus Chrystus – Dobry Pasterz”

Kilka miesięcy temu Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie we współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie ogłosiło Archidiecezjalny powołaniowy konkurs plastyczny. Nikt wtedy nie przypuszczał, że świat stanie w bezruchu na skutek pandemii koronawirusa i wszystko się tak skomplikuje. Zaledwie w tydzień po ogłoszeniu konkursu zajęcia w szkołach zostały zawieszone. Dlatego rozstrzygnięcie konkursu musieliśmy przesunąć z maja aż na listopad.

Jednak nie poddaliśmy się a uczniowie i rodzice nie zniechęcili się. Stopniowo docierały do nas prace wykonane przez uczniów ze Szkół Podstawowych naszej Archidiecezji. Ostatecznie otrzymaliśmy 38 prac konkursowych, 16 w kategorii klas I-IV oraz 22 w kategorii klas V-VIII.

Tematem konkursu była interpretacja Psalmu 23 i fragmentu Ewangelii wg św. Jana 10, 1-10. Były to teksty biblijne związane z IV Niedzielą Wielkanocną, którą przeżywamy jako Niedzielę Dobrego Pasterza, modląc się wtedy szczególnie za osoby powołane do kapłaństwa i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

Kiedy klerycy zebrali się, aby wyłonić zwycięzców konkursu byli pod dużym wrażeniem kreatywności i pomysłowości wykonanych prac. Wielu chciało nawet zabrać niektóre prace i powiesić je w swoich pokojach. Jednak po dyskusji i wnikliwej analizie pod kątem zaangażowania, techniki i pracy własnej nad nadesłanymi pracami wyłoniono zwycięzców, a wybrane pracy zostały zaprezentowane w holu seminaryjnym. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria wiekowa – klasy podstawowe I-IV

I – Matylda Kosmala – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Kaczanowie

II – Igor Bodura – Szkoła Podstawowa w Budzisławiu Kościelnym

III – Julia Łusiewicz – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach

Wyróżnienia:

Hanna Dereżyńska – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Karola Marcinkowskiego w Murowanej Goślinie

Aleksandra Stachnik – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Kaczanowie

Kategoria wiekowa – klasy podstawowe V-VIII

I – Aleksander Bodura – Szkoła Podstawowa w Budzisławiu Kościelnym

II – Adam Macionek – Szkoła Podstawowa im. Obrońców Kłecka w Kłecku

III – Jagoda Jósiak – Szkoła Podstawowa im. Obrońców Kłecka w Kłecku

Wyróżnienia:

Gracjan Nowak – Szkoła Podstawowa im. Onufrego Kopczyńskiego w Czerniejewie

Oliwia Płoska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wilczynie

Dla osób, które znalazły się na podium zostały ufundowane dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci gier planszowych. Osoby wyróżnione otrzymają nagrody książkowe. Ponadto każdy uczestnik konkursu otrzyma pamiątkowy kubek, zaprojektowany przez nas. Został on stworzony z wybranych prac nadesłanych przez uczniów.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tą inicjatywę. Z pewnością wymagało to od Was dużego zaangażowania i kreatywności. Dostrzegamy Wasz trud, ale mamy nadzieję, że powołaniowy twórczość była dla Was wielką radością i przyjemnością. Już niedługo niektóre z Waszych prac będziecie mogli znaleźć na naszych stronach internetowych oraz na obrazkach powołaniowych.

Zostaw swój komentarz

© 2023 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.