Słowo na czwartek (20.02.2020)

 

Słowa Ewangelii według Świętego Marka (Mk 8, 27-33)

Jezus udał się ze swoimi uczniami do wiosek pod Cezareą Filipową. W drodze pytał uczniów: «Za kogo uważają Mnie ludzie?» Oni Mu odpowiedzieli: «Za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za jednego z proroków».

On ich zapytał: «A wy za kogo Mnie uważacie?» Odpowiedział Mu Piotr: «Ty jesteś Mesjasz».

Wtedy surowo im przykazał, żeby nikomu o Nim nie mówili. I zaczął ich pouczać, że Syn Człowieczy wiele musi wycierpieć, że będzie odrzucony przez starszych, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; że zostanie zabity, ale po trzech dniach zmartwychwstanie. A mówił zupełnie otwarcie te słowa.

Wtedy Piotr wziął Go na bok i zaczął Go upominać. Lecz On obrócił się i patrząc na swych uczniów, zgromił Piotra słowami: «Zejdź Mi z oczu, szatanie, bo nie myślisz po Bożemu, lecz po ludzku».

Wyobraźmy sobie, że dzisiaj ktoś zapytałby nas: „za kogo uważasz Jezusa”, „kim dla ciebie jest Jezus”? Co byśmy odpowiedzieli? Warto się nad tym zastanowić. Kiedyś jeden z księży wziął do rąk mikrofon bezprzewodowy i przechadzając się między ławkami w kościele pytał o to wiernych zgormadzonych na Eucharystii. Ich odpowiedzi były bardzo różne. A co Ty byś odpowiedział? Kim dla Ciebie jest Jezus?

Dzisiejsze słowo wskazuje nam na jeszcze jedną rzecz – ważniejszą od poprzedniej. Może być bowiem tak, że na pierwsze pytanie odpowiemy bardzo pięknie i mądrze. W ten sposób odpowiedział Piotr, mówiąc, że Jezus jest Mesjaszem. Ale zaraz potem pogubił się i kiedy Jezus – Mesjasz zaczyna głosić prawdę, która Piotrowi się nie podoba, ten upomina Jezusa (co za tupet!). Pan Bóg chce nam dziś pokazać, że możemy o Jezusie wspaniale mówić i głosić, kim On dla nas jest. I dobrze! Ale znacznie ważniejsze jest, abyśmy Jezusa słuchali i zgadzali się z Jego wolą, a nie mądrowali się i twierdzili, że wiemy lepiej i bardziej się na życiu znamy.

Jeżeli Jezus jest naszym Panem, to po prostu Go słuchajmy i idźmy w życiu za Jego głosem – zdecydowanie lepiej na tym wyjdziemy 😉

dk Adam

Bądź z nami na bieżąco! 🙂
Strona internetowa: www.pwsd.archidiecezja.pl
Blog: https://powolani.archidiecezja.pl/kontakt/
FB: https://www.facebook.com/seminariumgniezno
Twitter: https://twitter.com/pwsd_gniezno
Instagram: https://www.instagram.com/seminariumgniezno

 

Zostaw swój komentarz

© 2022 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.