On jest światłem twojego życia

 

Słowa Ewangelii według Świętego Marka (Mk 4, 21-25)

Jezus mówił ludowi:

«Czy po to wnosi się światło, by je umieścić pod korcem lub pod łóżkiem? Czy nie po to, żeby je umieścić na świeczniku? Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!»

I mówił im: «Baczcie na to, czego słuchacie. Taką samą miarą, jaką wy mierzycie, odmierzą wam i jeszcze wam dołożą. Bo kto ma, temu będzie dodane; a kto nie ma, pozbawią go nawet tego, co ma».

Wyobraźmy sobie taką sytuację: idę na spacer i w pewnym momencie spotykam znanego aktora, koszykarza, modelkę, albo Ojca Świętego Franciszka. Ta osoba podchodzi do mnie, mówi mi coś ważnego, coś co zmienia moje życia. Po tym spotkaniu, kiedy wrócę do domu nie zapiszę tego wydarzenia w pamiętniku, nie schowam go głęboko pod poduszkę i nie będę chciał o tym jak najszybciej zapomnieć. Będę opowiadał o tym każdemu. Być może część z moich znajomych mnie wyśmieje i pomyślą, że zmyślam. Ale z pewnością zdarzą się też tacy, którzy zobaczą, jak moje życie się zmieniło i też zapragną takiego spotkania.

Tak samo jest ze spotkanym dziś Jezusem. Jezusem – czeka na Ciebie w Eucharystii i powiedzieć coś bardzo ważnego: Jesteś umiłowanym dzieckiem Boga. Ewangelia, którą dziś słyszymy zachęca nas: Jeśli masz Jezusa, doświadczasz Jego działania, dawaj Go innym. Jeśli On jest światłem twojego życia, to śmiało wyjdź z Nim do ludzi. Zechciej zapalić lampę ich życia Jezusem. Jeżeli On – żywy Bóg dał Ci się spotkać to dlatego, abyś opowiadał innym o tym spotkaniu.

Bóg zapewnia, że nic nie stracisz. Bo jaką miarą dasz Jezusa drugiemu człowiekowi, taką samą z powrotem Go otrzymasz. Wtedy ponownie doświadczysz mocy Jego działania. Czy to jednak oznacza, że w każdej rozmowie, w pracy, w domu, w szkole mam mówić tylko o Jezusie? Nie. „Mów o Jezusie wtedy, kiedy cię o Niego pytają, ale żyj tak, żeby nie przestawano cię o Niego pytać”

dk Marcin

Bądź z nami na bieżąco! 🙂
Strona internetowa: www.pwsd.archidiecezja.pl
Blog: https://powolani.archidiecezja.pl/kontakt/
FB: https://www.facebook.com/seminariumgniezno
Twitter: https://twitter.com/pwsd_gniezno
Instagram: https://www.instagram.com/seminariumgniezno

 

Zostaw swój komentarz

© 2021 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.