Archidiecezjalna Szkoła Ceremoniarza w Mogilnie – II stopień

 

„Przychodzę Boże pełnić Twoją wolę” – te słowa psalmu śpiewaliśmy wczoraj w czasie Mszy świętej, kończącej drugi stopień XIV Archidiecezjalnej Szkoły Ceremoniarza. Odbywała się ona, w jak zawsze gościnnym, mogileńskim klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów i uczestniczyło w niej 60 lektorów z całej archidiecezji.

Spotkanie rozpoczęło się w piątek 17 stycznia, kiedy po kolacji lektorzy przystąpili do sprawdzania wiadomości zdobytych na pierwszym stopniu. Następnie po grach integracyjnych, spotkaliśmy się w kościele na wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Był to czas osobistej modlitwy w ciszy, przeplatanej krótkimi rozważaniami i śpiewem. Sobota to czas wykładów i warsztatów, poświęconych zagadnieniom czasu w liturgii, przygotowaniu i przebiegu Mszy obrzędowych, Mszy z udziałem Biskupa, a także posługi z kadzidłem i w czasie procesji liturgicznych. Centralnym punktem dnia była Msza święta, sprawowana w południe. Wieczór to czas wspólnego seansu filmowego, rozmów na różne tematy oraz modlitwy. Po krótkim wprowadzeniu do Liturgii Godzin, odmówiliśmy wspólnie Kompletę. Choć wspólnie dzień zakończyliśmy, to rozmowy i spotkania w mniejszym gronie trwały jeszcze do… pewnych godzin nocnych 😊

Lektorom towarzyszyła ekipa kleryków z naszego seminarium – Piotr Mroczkowski, Kacper Politowski, Michał Romel i Rafał Wojciechowski, a także ks. Jakub Dębiec, diecezjalny duszpasterz LSO, dk. Jakub Siutkowski oraz animatorzy LSO – Gerard Kaszyński i Filip Głowacki. Gościnnie odwiedzili nas także ks. Przemysław Robaszkiewicz i dk. Marcin Kąkol.

kl. Rafał

fot. Kapucyni Mogilno, dk. J. Siutkowski. Bracia Kapucyni przygotowali także krótki filmik z Mszy świętej na zakończenie II stopnia.

 

Bądź z nami na bieżąco! 🙂
Strona internetowa: www.pwsd.archidiecezja.pl
Blog: https://powolani.archidiecezja.pl/kontakt/
FB: https://www.facebook.com/seminariumgniezno
Twitter: https://twitter.com/pwsd_gniezno
Instagram: https://www.instagram.com/seminariumgniezno

 

Zostaw swój komentarz

© 2023 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.