Przemyślenia na niedzielę (19.01.2020)

 

Słowa Ewangelii wg św. Jana (J 1,29-34)

Jan zobaczył Jezusa, nadchodzącego ku niemu, i rzekł: Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie. Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi. Jan dał takie świadectwo: Ujrzałem Ducha, który jak gołębica zstępował z nieba i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: Ten, nad którym ujrzysz Ducha zstępującego i spoczywającego nad Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym. Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym.

Podczas każdej Mszy świętej, słyszymy słowa wypowiadane przez celebransa: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata”. Patrzymy wówczas na Jezusa pod postacią chleba, który oddaje swoje życie, aby dać nam wszystkim zbawienie i życie wieczne. Jezus Chrystus jest tym, który przyszedł przez wodę i krew (1J 5,6). Owe słowa odnoszą się do sakramentu chrztu i Eucharystii, w których spotykamy się ze Zbawicielem – żyjącym i działającym mocą Ducha Świętego.

Jezus doskonale zna nasze grzechy i dobrze wie, że nikt z nas nie jest godzien, aby Go przyjąć. Mimo naszych ludzkich upadków, bierze cały ciężar na Swe ramiona i umiera za nas na Krzyżu. To jest wielki dowód Jego MIŁOŚCI wobec każdego człowieka.
Każdego dnia powierzajmy siebie Jezusowi: własne słabości, trudy, niepowodzenia. Wiara w Niego postawi nas na nogi.

Pamietajmy o tych słowach: „Oto Baranek Boży, który GŁADZI GRZECHY świata”.
Powierz się Mu, a On Cię uzdrowi!

kl. Michał K.

Bądź z nami na bieżąco! 🙂
Strona internetowa: www.pwsd.archidiecezja.pl
Blog: https://powolani.archidiecezja.pl/kontakt/
FB: https://www.facebook.com/seminariumgniezno
Twitter: https://twitter.com/pwsd_gniezno
Instagram: https://www.instagram.com/seminariumgniezno

 

Zostaw swój komentarz

© 2023 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.