Chcieć czegoś więcej… – relacja z KODA

 

W dniach od 27.12.2019 r. do 05.01.2020 r. w Chodzieży w parafii pw. św. Floriana odbywał się Kurs Oazowy Dla Animatorów (KODA). Miałem okazję towarzyszyć i pomagać ks. Jarosławowi Wesołowskiemu i Adriannie Małachowskiej, którzy tworzyli i prowadzili to dzieło. Dla młodych oazowych animatorów był to kolejny szczebel w formacji Ruchu Światło-Życie.

W trakcie rekolekcji była przedstawiana historia Abrahama, który był wierny Bogu, Jego obietnicy i z którym Bóg zawarł przymierze (również i my przeżyliśmy podobne zawarcie przymierza w trakcie adoracji, kiedy to po prawej i po lewej stronie monstrancji z Najświętszym Sakramentem leżały nasze akty wyboru Jezusa na Pana i Zbawiciela. Przymierze Boga z Abrahamem znajdziemy w: Rdz 15, 7-20).

W trakcie Kursu prowadzone również były różne wykłady i konferencje, które poruszały takie tematy jak: Przymierze, Kim jestem?, Dojrzałość, Konflikt, Wspólnota itp. Sami animatorzy mieli za zadanie prowadzić tzw. spotkania w grupach, gdzie dzieliliśmy się swoimi refleksjami i doświadczeniami. Ja również miałem okazję prowadzić takie spotkanie.  Przedstawiliśmy w formie teatralnej fragment Pisma, mówiący o uczniach zmierzających do Emaus po śmierci Jezusa. W ciągu dnia nie zabrakło również modlitwy brewiarzowej, medytacji słowa Bożego (tzw. Namiot Spotkania), a także Eucharystii, które przeżywaliśmy wspólnie z mieszkańcami parafii. Miałem też przyjemność prowadzić krótką konferencję, której tematem był Chrystus jako Sługa.

 Jest to mała cząstka tego, co przeżyłem w tych dniach, ale był to dobry i pozytywny czas, który pokazał mi m.in. to, że w Kościele są ludzie, którzy chcą czegoś więcej, którzy chcą się angażować i zdobywać wiedzę oraz formację. Doświadczyłem tam żywego Kościoła. Cieszę się także, że udało mi się jeszcze bardziej zgłębić charyzmat Ruchu Światło-Życie.

Artur Gołańczyk

Bądź z nami na bieżąco! 🙂

Strona internetowa: www.pwsd.archidiecezja.pl
Blog: https://powolani.archidiecezja.pl/kontakt/
FB: https://www.facebook.com/seminariumgniezno
Twitter: https://twitter.com/pwsd_gniezno
Instagram: https://www.instagram.com/seminariumgniezno

 

Zostaw swój komentarz

© 2023 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.