Mecz przyjaźni

 

We wtorek 25.11.19 r w hali sportowej Instytutu Kultury Europejskiej odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją naszego seminarium, a drużyną braci Towarzystwa Salezjańskiego. Była to dobra okazja do sprawdzenia swoich umiejętności przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Piłce Nożnej Halowej Wyższych Seminariów Duchownych, które odbędą się w Radomiu, a w których nasze gnieźnieńskie seminarium będzie uczestniczyć. Po zaciętej walce w duchu fair play drużyna Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego wygrała z braćmi Salezjanami 6:5.

Po zakończonym meczu wspólnie udaliśmy się do seminarium, gdzie przy kawie i ciastku dzieliliśmy się wzajemnymi doświadczeniami oraz naszą codziennościa życia seminaryjnego i zakonnego. Następnie wspólnie przeżyliśmy Eucharystię w naszej seminaryjnej kaplicy, podczas której homilię wygłosił ks. Dariusz Dyniak-Michalski SDB. Zachęcił nas abyśmy potrafili tak jak uboga wdowa z Ewangelii oddać wszystko Chrystusowi, za którym poszliśmy i kroczymy na drodze ku kapłaństwu.

Kolejnym momentem było spotkanie w naszym refektarzu, gdzie przy pysznym posiłku wspominaliśmy rozegrany mecz – myśląc już o kolejnym spotkaniu. Na koniec pobytu nasi bracia z Lądu n. Wartą zwiedzili gmach naszego seminarium, w którym na codzień się formujemy, poznali jego historię oraz miejsca i osoby z nim związane (bł. Michał Kozal i bł. Marian Skrzypczak).

Życzymy naszym braciom radości z obranej drogi oraz wytrwałości w kroczeniu za Jezusem. Szczęść Boże!

Więcej zdjęć: https://www.flickr.com/photos/163367471@N04/albums/72157711936646106

                                                                                                                   kl. Krzysztof

fot. kl. M. Romel

Zostaw swój komentarz

© 2022 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.