Spotkanie, praca, modlitwa – świadectwo wolontariatu w Mielżynie #2

 

W minionym tygodniu klerycy roku propedeutycznego udali się do Mielżyna, do Domu Pomocy Społecznej, aby pomagać podopiecznym jako wolontariusze. Przedstawiamy wam ich świadectwa. Trzech śmiałków, trzy perspektywy, trzy spojrzenia… Swoją refleksją dzieli się z nami kl. Aleksander.

W czwartek wieczorem pojechaliśmy do Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie. Siostra Benedetta oprowadziła nas po domu. Zjedliśmy wspólną kolację i obejrzeliśmy film o tym miejscu. Dla części z nas była to pierwsza okazja do spotkania osób niepełnosprawnych i pomocy im w ich codzienności. Każdy z nas miał jakieś obawy, aby dobrze pomóc, a nie zaszkodzić.

W piątek rano po modlitwach udaliśmy się do przypisanych nam grup aby pomóc przy karmieniu podopiecznych. Następnym zadaniem była praca w ogrodzie, w którym czekały na nas drzewka, które mieliśmy zasadzić. Nie marnując czasu każdy z nas chwycił za łopaty. Tego dnia pomagaliśmy jeszcze przy karmieniu w trakcie obiadu i kolacji.

W ciągu dnia udaliśmy się na wspólny różaniec, następnie wraz z podopiecznymi poszliśmy na cmentarz aby zapalić znicze na grobach zmarłych Sióstr Dominikanek oraz zmarłych mieszkańcach domu w Mielżynie. Dzień zakończyliśmy wspólnie wieczornymi modlitwami w kaplicy. Kolejnego dnia zostaliśmy przydzieleni do innych grup, gdzie czekały na nas te same obowiązki ale już całkowicie inna była specyfika grupy.

Następnie udaliśmy się na salę aby przygotować ją na osiemnaste urodziny Klaudii. Trójce z nas przypomniał się poprzedni dzień dlatego, że znowu zostaliśmy skierowani na sadzenie kolejnych drzewek. Po obiedzie spotkaliśmy się z Siostrami, które na co dzień pracują w Mielżynie. Opowiedziały nam one o swojej drodze powołania i swoich doświadczeniach z pracy z podopiecznymi. Na koniec dnia wróciliśmy do przypisanych nam grup, aby spędzić z nimi ostatnie chwile przed naszym wyjazdem. Nasz pobyt w Mielżynie zakończyliśmy dyskoteką z okazji osiemnastych urodzin Klaudii.

kl. Aleksander

fot. DPS Mielżyn

Zostaw swój komentarz

© 2022 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.