Niedziela powołaniowa w Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Gnieźnie

 

W niedzielę 13 października siedmiu braci z naszego seminarium wyruszyło na niedzielę powołaniową. Tym razem podróż samochodem nie była konieczna. Modliliśmy się razem z Parafią p.w. św. Michała Archanioła w Gnieźnie, czyli wystarczył nam 15 minutowy spacer. Towarzyszył nam w tej wyprawie o. Tomasz, który z tej Parafii pochodzi. Zostaliśmy przyjęci z ogromną otwartością przez ks. kan. Krzysztofa Woźniaka, Proboszcza Parafii oraz wszystkich Parafian.

Dzieliliśmy się naszym doświadczeniem powołania. Ale nie zatrzymaliśmy się tylko na powołaniu do kapłaństwa. W trakcie homilii o. Tomasz zauważył, że nie istnieje tylko powołanie do kapłaństwa – większość osób obecnych na Eucharystii ma doświadczenie małżeństwa. To nie człowiek umawia się z kimś, czy będzie księdzem, czy decyduje się na małżeństwo. Jest to przymierze z Bogiem i relacja z Nim. Słowa: Pamiętaj na Jezusa Chrystusa… są skierowane do Nas wszystkich.

Papież Franciszek mówił też o powołaniu w adhortacji Christus vivit. Nasze powołanie jest wezwaniem Jezusa, który jest przyjacielem człowieka. Jeśli ktoś chce rozeznać powołanie to potrzebuje przyjaźni z Jezusem. Jeżeli przyjaciel coś do mnie kieruje to jest to na pewno dobro. To co przyjaciel, Chrystus proponuje jest dla mnie dobre. Dlatego pielęgnacja tej przyjaźni będzie miała duże znaczenie. A pielęgnacja tej przyjaźni to po prostu modlitwa. Musimy odkryć w nas to, że realizacja powołania to nie jest moje osobiste zadanie – jest to  sprawa współpracy z Jezusem.

Każda msza święta, była także okazją do podzielenia się tym, jak wygląda nasze życie. Dla wielu osób jest to duża tajemnicą, dlatego chcieliśmy choć trochę przybliżyć czym się zajmujemy i co się dzieje za murami seminarium.

Jednak życie w seminarium to nie wszystko. Coś musiało się wydarzyć w naszym życiu, że przekroczyliśmy próg seminarium i poszliśmy za wezwaniem Chrystusa: Pójdź za mną… Dlatego dzieliliśmy się także swoim osobistym świadectwem powołania.

Dziękujemy ks. Proboszczowi i wszystkim Parafianom za życzliwe przyjęcie, uśmiechy na twarzach, za każde dobre słowo skierowane do nas, za każde świadectwo waszej wiary, które nas umacnia. Dziękujemy za waszą modlitwę i obiecujemy naszą modlitwę o nowe powołania do życia na takiej drodze jaką zaplanował dla nas Chrystus!

Zostaw swój komentarz

© 2023 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.