Bogarodzico! Zapraszamy Cię do naszej Archidiecezji

Każdy z nas odczuwa przyjemność, kiedy jest przez kogoś odwiedzany. Przyjemność jest tym większa, im bliższą mamy relację z tym, który do nas przychodzi. Cieszymy się, gdy odwiedzają nas przyjaciele, rodzina. Jak wielką radość musimy czuć, kiedy słyszymy, że w przyszłym roku naszą archidiecezję odwiedzi nas Matka Boża, Królowa Polski!

Wiadomym jest, że do podjęcia gościa trzeba się odpowiednio przygotować. Szczególnie, jeśli zapraszamy do nas samą Matkę Bożą. Dlatego też uczestniczyliśmy w archidiecezjalnej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbyła się 6 października. Razem z wszystkimi pielgrzymami wysłuchaliśmy konferencji dotyczącej kultu Matki Boskiej Częstochowskiej, a o godzinie 21:00, przed odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego, cała Kaplica Cudownego Obrazu wypełniła się śpiewem „Gnieźnieńskiej Bogurodzicy”.

Bezpośrednio po zakończonym apelu rozpoczęliśmy czuwanie przed obrazem naszej Matki. Wspominaliśmy cztery najważniejsze postaci Kościoła gnieźnieńskiego: Św. Wojciecha, Bł. Radzyma Gaudentego, Bł. Bogumiła oraz Bł. Jolentę. Można powiedzieć, że są oni jakby filarami naszego Kościoła. Najważniejsze jednak było to, że prosiliśmy naszą Matkę, aby nawiedziła naszą Archidiecezję. Czuwanie zakończyliśmy mszą świętą pod przewodnictwem Księdza Prymasa. Po Eucharystii, wróciliśmy do seminarium.

Ufamy, że czas peregrynacji obrazu Królowej Polski przyniesie niesamowite owoce. Wchodząc w okres przygotowania do tego wielkiego święta prośmy o wiarę i otwartość na działanie Ducha Świętego, a także, byśmy nie bali się powierzać Tej, która zawsze jest gotowa nam pomóc w każdej potrzebie. Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami!

kl. Marcin M.

fot. ks. P. Kowalski
fot. kl. M. Małecki

© 2021 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.