Spotkania małżeńskie

  • Tagi

W dniach od 22 do 24 lutego 2019 roku w Centrum Edukacyjno Formacyjnym
w Gnieźnie odbyły się rekolekcje Stowarzyszenia Spotkań Małżeńskich. Prowadziły je trzy moderatorskie pary małżeńskie przy współudziale kapłana i siostry zakonnej. W trakcie ich trwania, staraliśmy się zrozumieć i wdrożyć w naszą codzienną komunikację cztery fundamentalne zasady: słuchania przed mówieniem, rozumienia przed ocenianiem, dzielenia się przed dyskutowaniem, a nade wszystko przebaczania. Intensywność spotkań, duch modlitwy a nade wszystko ludzka serdeczność przyczyniły się do uwielbienia Boga w Jego dziele stworzenia jakim jest każdy z nas.

Ponadto małżeństwa, które brały w tym udział, mogły z nowej perspektywy przyjrzeć się swojej relacji, aby ją wydoskonalić. Czas spędzony na pogłębianiu samoświadomości swoich uczuć i emocji względem osób i wydarzeń w blasku Bożej prawdy o człowieku upłynął bardzo szybko, pozostawiając w wielu z nas pragnienie kontynuowania dialogu opartego na wspomnianych zasadach w swojej codzienności.

Osobom zainteresowanym bliższym zaznajomieniem się taką formą rekolekcji polecam stronę internetową Stowarzyszenia: www.spotkaniamalzenskie.pl

 

kl. Ryszard Trzaskawka

Zostaw swój komentarz

© 2022 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.