Szkoła Ceremoniarza

W dniach 11-13 stycznia w klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Mogilnie odbył się I stopień 13. edycji Archidiecezjalnej Szkoły Ceremoniarza. Uczestniczyło w niej 57 lektorów z całej archidiecezji.

Zajęcia prowadzili dla nich ks. kan. Jakub Dębiec, diecezjalny duszpasterz LSO, klerycy – Kacper Politowski, Michał Romel, Marcin Wawrzyniak i Rafał Wojciechowski oraz animator Filip Głowacki. Uczestnicy ASC spotykali się na wspólnej Eucharystii i modlitwie, uczestniczyli także w wykładach i warsztatach m.in. z budowy Mszy świętej, postaw i gestów w liturgii, komend łacińskich czy posługi przy mszale. Mieli także okazję zwiedzić odrestaurowane podziemia mogileńskiego klasztoru. Nie zabrakło także różnych gier i zabaw integracyjnych.

Szkoła Ceremoniarza kształci młodych chłopaków, chcących dbać o piękno i odpowiednie przygotowanie liturgii. Składa się ona z trzech stopni – weekendowych spotkań, które już od ośmiu lat odbywają się w klasztorze w Mogilnie.

Ks. Jakub Dębiec jako diecezjalny duszpasterz LSO i ceremoniarz prymasowski przewodniczył także Mszy świętej w naszej seminaryjnej kaplicy w poniedziałek 14 stycznia.

 

Zostaw swój komentarz

© 2023 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.