Akademickie spotkanie opłatkowe

Gnieźnieńską tradycją, są noworoczne spotkania środowiska akademickiego naszego miasta. Jak co roku spotkaliśmy się w seminarium na wspólnej Eucharystii, dzieleniu się opłatkiem oraz świątecznym posiłku.

Mszy Świętej przewodniczył ksiądz kanonik Przemysław Kwiatkowski – Rektor seminarium, a homilię wygłosił ksiądz Wojciech Orzechowski – duszpasterz akademicki. Mówił on o pragnieniu miłości, które łączy wszystkich ludzi. Dzielił się także refleksją nad tym, co to znaczy być dobrym nauczycielem – na wzór Jezusa Chrystusa, który interesuje się swoimi uczniami i stara się w nich zapalić zapał.

Spotkanie opłatkowe ubogaciła seminaryjna schola na czele z dyrygentem, księdzem kanonikiem Dariuszem Sobczakiem. Ksiądz Rektor złożył zebranym świąteczne życzenia oraz przekazał pozdrowienia i powinszowania od Księdza Prymasa, który wyjątkowo nie mógł być tego dnia z nami.

W spotkaniu uczestniczyli panowie Rektorzy i Kanclerze szkół wyższych miasta Gniezna, pani Prezes uniwersytetu trzeciego wieku, wykładowcy, pracownicy oraz studenci tych instytucji.

 

Tekst: kl. Marcin Kąkol

Zdjęcia: kl. Michał Romel

Zostaw swój komentarz

© 2023 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.