Spotkanie kultur

W ubiegłym roku w poniedziałkowe wieczory spotykaliśmy się z różnymi kapłanami i gośćmi na wspólnej Eucharystii. W tym roku formacyjnym spotkania te zainaugurował ojciec Kordian – franciszkanin, wraz z małżeństwem, z którym uczestniczył w “pielgrzymce młodzieży różnych dróg” popularnie zwaną “pielgrzymką hipisów”.

Po wspólnej Eucharystii, podczas której ojciec Kordian podzielił się z nami doświadczeniem słowa Bożego, spotkaliśmy się w seminaryjnej auli, aby zobaczyć film o pielgrzymce i jej założycielu – księdzu Andrzeju Szpaku.

 

Następnie nasi goście opowiedzieli o swoich doświadczeniach drogi. Dowiedzieliśmy się więcej na temat “Bożego szaleńca”, jakim był ksiądz Andrzej. Nie bał się on poświęcić własnej reputacji w służbie drugiemu człowiekowi, zwłaszcza temu, którego społeczeństwo odrzuca. Wolał zostawić obowiązki zakonne (był salezjaninem) aby poświęcić czas tym, dla których nikt tego czasu nie ma – młodzieży z tak zwanego marginesu. 

Ksiądz Radosław Kaźmierski – Dyrektor PWSD, również podzielił się z nami tym co jemu osobiście daje udział w pielgrzymce hipisów.

Tekst: kl. Marcin Kąkol

Zdjęcia: kl. Michał Romel

Zostaw swój komentarz

© 2023 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.