Niedziela powołaniowa

W niedzielę 18 listopada, odwiedziliśmy parafię pw. św. Barbary w Budzyniu oraz parafię pw. bł. Michała Kozala w Gnieźnie. Zapraszamy zapoznania się z dwoma krótkimi relacjami na temat tych wyjazdów.

Relacja z Budzynia:

Wczoraj w ramach tzw. niedzieli powołaniowej odwiedziliśmy parafię pw. św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy w Budzyniu. Uczestniczyliśmy we Mszach świętych, w których na koniec dzieliliśmy się tym, w jaki sposób żyjemy w seminarium oraz jak wyglądało nasze życie przed, w które wkroczył sam Jezus. Prowadziliśmy również spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Na początku była piosenka, którą szybko dzieci podjęły, a później kl. Rafał zadawał pytania o to, co daje im radość i kiedy są szczęśliwe. Następnie przed ołtarzem pojawiło się wielkie serce, na którym dzieci przykleiły karteczki z grzechami, zasłaniając serce. Kl. Michał tłumaczył jednak, że spowiedź święta oczyszcza nas z grzechów i wtedy mamy pełną relację z Jezusem i możemy Go przyjmować w Komunii św.

O godzinie 16 natomiast prowadziliśmy spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odczytaliśmy rozważania przygotowane przez jednego z naszych braci.

Kl. Artur

Relacja z Gniezna:

W niedzielę, 18.11.2018 roku, schola seminaryjna wybrała się do parafii pw. bł. bp Michała Kozala w Gnieźnie. Na zaproszenie posługujących tam księży michalitów pomagała swoim śpiewem przeżyć wiernym Eucharystię. Ponadto klerycy dzielili się swoim doświadczeniem powołania.

Dziękujemy ks. prob. Krzysztofowi Stanuli CSMA za zaproszenie, obdarzenie zaufaniem oraz troskę o powołania kapłańskie oraz zakonne. Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszego seminarium. Prosimy o modlitwę o nowe i święte powołania, a także o łaskę wytrwałości dla tych, którzy drogą kapłańską lub ku kapłaństwu już kroczą.

Kl. Piotr

Zostaw swój komentarz

© 2023 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.