Srebrny jubileusz Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich

Miniona sobota (17.11.) była dniem bardzo szczególnym dla całej naszej wspólnoty seminaryjnej. Tego dnia bowiem gościliśmy w naszym domu ludzi, którzy w sposób zorganizowany, systematyczny troszczą się o rozwój duchowy i dobro materialne gnieźnieńskiego seminarium.

Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich jest dziełem unikatowym w skali kraju, ponieważ działa jedynie w archidiecezji gnieźnieńskiej oraz diecezji bydgoskiej (która 14 lat temu została wydzielona z naszej diecezji).Zostało utworzone z inicjatywy śp. ks. kan. Jana Tadycha przez ks. abp Henryka Józefa Muszyńskiego 25 lat temu. Odwiedziło nas około 500 osób ze wszystkich zakątków naszego Kościoła. Dzień zaczęliśmy od celebracji Najświętszej Ofiary w Bazylice Prymasowskiej pod przewodnictwem i z homilią abp Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. Następnie uczestniczyliśmy w występie scholi seminaryjnej oraz mogliśmy wysłuchać kilku prelekcji i wypowiedzi – ks. abp Henryka Józefa Muszyńskiego (który wspominał, jak SWPK powstało oraz podzielił się refleksją na temat powołania), ks. kan. Roberta Nurskiego (Prezesa SWPK AG), ks. kan. Macieja Olczyka (który przedstawiał wpływ SWPK na działalność  seminarium i kleryków) oraz ks. Rafała Białka (który mówił o wsparciu SWPK dla Archidiecezjalnego Domu Księży Emerytów). Następnie wszyscy uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu i nabożeństwie w kaplicy oraz wspólnym obiedzie.

Dziękujemy wszystkim członkom SWPK za ich ofiarną modlitwę i wszelką pomoc! Do zobaczenia!

 

 Kl. Piotr

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości:

Fot. kl. Michał Romel

 

Fot. kl. Marcin Małecki

Zostaw swój komentarz

© 2023 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.