Archidiecezjalny Dzień Biblijny

W sobotę, 10 listopada 2018 roku, odbył się XI Archidiecezjalny Dzień Biblijny organizowany przez Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II. W gnieźnieńskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym zebrało się ponad 100 osób, aby uczestniczyć w Mszy Świętej, wykładach, medytacji i dyskusji skupionej wokół Osoby Ducha Świętego.

W spotkaniu brali udział członkowie i sympatycy Dzieła Biblijnego prowadzonego przez ks. prof. Pawła Podeszwę. Zostali zaproszeni także dwaj specjalni goście, którzy wygłosili prelekcje. Ks. prof. Cezary Korzec z Uniwersytetu Szczecińskiego podzielił się refleksją dotyczącą roli Ducha Świętego w pamięci ludu Bożego. Natomiast o. prof. Adam Sikora OFM z Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza w Poznaniu pochylił się nad obecnością Parakleta w ewangelii wg św. Jana. Następnie wszyscy trzej kapłani odpowiadali na pytania obecnych na sali.

Ostatnim punktem programu była Msza Święta pod przewodnictwem i z homilią o. Adama Sikory OFM. W czasie Eucharystii posługiwali klerycy naszego seminarium, którzy włączyli się także w organizację techniczną całego wydarzenia.

Z pewnością czas ten mógł być ubogacający dla każdego, kto miał otwarte uszy na słowa Boże. Do zobaczenia za rok!

 

Kl. Piotr

Zostaw swój komentarz

© 2023 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.