Wczasorekolekcje w Rogoźnie

 

Już po raz kolejny Fundacja na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Dar Rogoźna” zorganizowała w dniach 30 czerwca do 9 lipca wczasorekolekcje dla osób niepełnosprawnych w parafii pw. św. Wita w Rogoźnie. Uczestniczyło w niej kilkudziesięciu niepełnosprawnych z terenu całej Wielkopolski.

 

Wczasorekolekcje rozpoczęły się uroczystą Mszą świętą pod figurą Matki Bożej we wsi Sierniki, należącej do parafii św. Stanisława w Pruśćcach. Od lat to właśnie tam wspólnota podopiecznych i wolontariuszy rozpoczyna swoje wakacje. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. kan. Przemysław Kwiatkowski, rektor PWSD w Gnieźnie. Od poniedziałku do środy trwały ścisłe rekolekcje, które prowadził ks. Łukasz Tadeusz, rezydent przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Obornikach. W czwartek, 5 lipca wszyscy uczestnicy udali się na wycieczkę do Szamotuł, gdzie nawiedzili m.in. bazylikę mniejszą pw. Matki Bożej Pocieszenia Szamotuł Pani. Tam Mszę świętą sprawował dla nich ks. Łukasz Jaworski, wikariusz rogozińskiej parafii. Kolejne dni upłynęły uczestnikom na wspólnym spędzaniu czasu w Rogoźnie, w salkach parafialnych czy nad pobliskim jeziorem. Nie zabrakło także codziennej Eucharystii oraz wspólnej modlitwy. W niedzielę wszyscy uczestnicy wczasorekolekcji spotkali się wraz z parafianami na Eucharystii pod przewodnictwem tamtejszego proboszcza ks. prał. Jarosława Zimnego. Popołudniu przygotowany został festyn rodzinny, w czasie którego swoje talenty prezentowali niektórzy podopieczni, trwała także loteria fantowa, której dochód przeznaczony był na wsparcie fundacji. Wspólne świętowanie na festynie zakończyło oficjalnie dziewięciodniowy pobyt podopiecznych i wolontariuszy w Rogoźnie.

 

 

Wczasorekolekcje dla osób niepełnosprawnych organizowane są przez fundację „Dar Rogoźna” od ponad dwudziestu lat. Rokrocznie uczestniczą w nich niepełnosprawni nie tylko z Rogoźna i okolic, ale także m.in. z Poznania czy Gniezna. Opiekują się nimi wolontariusze, również z całej Wielkopolski – osoby pracujące, studiujące, uczące się w szkołach, a także klerycy naszego seminarium. Dla osób niepełnosprawnych jest to czasami jedyna okazja, aby w ciągu roku gdziekolwiek wyjechać i spędzić miło czas. Dla wolontariuszy z kolei jest to możliwość spotkania z drugim człowiekiem i bezinteresownej pomocy. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli to dzieło.

 

kl. Rafał Wojciechowski

Zostaw swój komentarz

© 2023 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.