Niedziela Powołaniowa w Murowanej Goślinie

  • Tagi

W trzecią niedzielę wielkanocną wyruszyliśmy grupą 7 kleryków wraz z księdzem Pawłem Rybakiem, ojcem duchownym naszego seminarium, do parafii pod wezwaniem Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie,aby przybliżyć tamtejszej wspólnocie parafialnej nasze życie seminaryjne oraz podzielić się świadectwem naszego powołania. Podczas tego wyjazdu mogliśmy się razem modlić na wszystkich niedzielnych mszach świętych.

Ważnym dla nas momentem był wieczór uwielbienia, który przeżywaliśmy razem z parafianami, kiedy mogliśmy podziękować za ten dzień i wypraszać nowe, święte i liczne powołania kapłańskie.

Przede wszystkim podczas tego dnia mogliśmy podzielić się swoją historią życia, opowiedzieliśmy jak Pan Bóg skierował nas na drogę powołania. Można śmiało powiedzieć, że korzyść z takich spotkań jest obustronna. Parafianie dowiedzieli się ciekawych rzeczy o wspólnocie seminaryjnej, jej życiu codziennym. Dla nas jest to czas nowych doświadczeń duszpasterskich, zetknięcia się z życiem parafii innych niż nasze rodzinne.

Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w nasz pobyt w parafii, za liczne uśmiechy parafian, kierowanych w naszą stronę, otwartość ich domów oraz życzliwość kapłanów – Ks. Piotra oraz ks. Rafała.

 

Michał R.

 

 

fot. kl. Michał Romel

Zostaw swój komentarz

© 2023 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.