Święto seminaryjne!

W poniedziałek nasza wspólnota przeżywała Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie. To dzień bardzo ważny dla nas wszystkich, ponieważ pod takim właśnie wezwaniem jest nasza kaplica. To w niej każdego dnia rozpoczynamy wędrówkę za Chrystusem, wpatrując się w przepiękny obraz przedstawiający Zwiastowanie.

Jednakże nie jest to jedyna okazja do radości. Zgodnie z wieloletnią tradycją seminaryjną dzień ten jest także okazją do świętowania jubileuszy święceń kapłańskich. Na zaproszenie księdza Rektora każdego roku sumie odpustowej przewodniczy kapłan szczególnie związany z naszą wspólnotą.

W tym roku mogliśmy wspólnie dziękować Panu Bogu za 25 lat kapłaństwa ks. prof. UAM Mieczysława Polaka. Ksiądz Mieczysław od wielu lat dzieli się z naszymi klerykami wiedzą z zakresu teologii pastoralnej, ale także doświadczeniem kapłaństwa i wiary. Przez to Bogu dzięki składał dziś sam jubilat, ale razem z nim cała nasza wspólnota, która ma przez to możliwość czerpać z bogactwa jego życiowego doświadczenia.

W czasie homilii usłyszeć mogliśmy refleksję na temat Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, ale także wspomnienia z lat seminaryjnych – ksiądz profesor jest absolwentem naszego seminarium i 30 lat temu sam każdy dzień rozpoczynał w tych samych – dziś już naszych – ławkach.

Księdzu profesorowi życzymy błogosławieństwa Bożego i wielu kolejnych jubileuszy.

Dawid

 

 

 

fot. kl. Michał Romel

Zostaw swój komentarz

© 2023 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.