“Black and white together”

 

W ramach naszego poniedziałkowego cyklu spotkań na modlitwie z różnymi kapłanami diecezji i nie tylko spotkaliśmy się ostatnio z dominikaninem – o. Wojciechem Prusem, który odpowiedzialny jest za wspólnotę Lednica 2000 i organizuje – po śmierci o. Jana Góry – coroczne spotkania młodzieży na Polach Lednickich.

Tradycyjnie rozpoczęliśmy spotkanie Mszą św. sprawowaną pod przewodnictwem naszego Gościa, który podzielił się z nami swoim doświadczeniem Słowa.

Potem nastąpiła kolacja, a po niej zebraliśmy się w auli, by poznać bliżej ojca Wojciecha i zapytać jak w tym roku widzi naszą obecność na Lednicy.

Była to bardzo miła i owocna rozmowa, podczas której poznaliśmy historię życia ojca Wojciecha, jego życiową drogę, zadania w zakonie i zainteresowania. Dowiedzieliśmy się również, że wuj Dominikanina był proboszczem w jednej z parafii naszej diecezji. Co ciekawe o. Wojciech powiedział, że bardzo podziwia księży diecezjalnych i ma względem nich duży szacunek. Bardzo miło było nam słyszeć te słowa.

Ponadto o. Wojciech zwrócił uwagę, że potrzeba naszej współpracy w dziele głoszenia Chrystusa – współpracy, a nie konkurencyjności. Stąd też wpis, który nasz Gość zostawił w pamiątkowej księdze – “black and white together” (czarni i biali razem), kapłani razem z dominikanami w dziele niesienia Ewangelii.

W tym też duchu o. Wojciech wskazał przestrzenie, w których przyda się nasza pomoc podczas tegorocznego spotkania młodych na Lednicy. Będziemy tam na pewno i Was wszystkich też zapraszamy!

A o. Wojciechowi bardzo dziękujemy, że zechciał nas odwiedzić i podzielić się swoim doświadczeniem spotkania z Jezusem.

fot.: M. Romel

 

 

Zostaw swój komentarz

© 2023 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.