Szkoła modlitwy trwa…

 

W minioną niedzielę odbyło się kolejne spotkanie Szkoły Modlitwy. W trakcie konferencji ks. Wojciech Rzeszowski przedstawił przypowieść o Siewcy, który rzuca ziarno słowa w różne miejsca. I tak ziarno padło na drogę, inne na miejsce skaliste, inne między ciernie, a jeszcze inne padło w końcu na ziemię żyzną. Ks. Wojciech podkreślił niezwykłą hojność Siewcy, który “nie kalkuluje”, czy mu się opłaca rzucać ziarno na drogę, gdzie na pewno nie będzie wzrostu. Taka jest logika Boga.

Następnie odbyła się Eucharystia pod przewodnictwem ks. Dariusza Larusa, w trakcie której usłyszeliśmy Ewangelię o Jezusie, który ma moc słowem uwolnić człowieka od grzechu, złego ducha i to właśnie czyni.

Ostatnim etapem – tradycyjnie – była adoracja Najświętszego Sakramentu, adoracja Słowa wcielonego. Był to czas, w którym można było porozmawiać z Jezusem o sprawach, które nosiły nasze serca,  bo Jezus nie tylko pragnie do nas mówić i nas uczyć, ale także pragnie nas słuchać.

Następne spotkanie Szkoły Modlitwy odbędzie się w niedzielę 25 lutego (ostatnia niedziela miesiąca) i już dziś wszystkich na nie zapraszamy.

Artur

fot.: usplash.com

 

Zostaw swój komentarz

© 2023 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.