DZIELIĆ TO ZNACZY MNOŻYĆ

 

Przeżywaliśmy wczoraj niedzielę GAUDETE, czyli niedzielę radości. Uznaliśmy, że najlepiej będzie spędzić ten czas radości na spotkaniu z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie. Grupa kleryków z naszego seminarium zaraz po porannej Mszy świętej oraz śniadaniu wyruszyła w drogę, aby podzielić się radością z oczekiwania na Narodzenie Chrystusa.

Już samo to, że pojawiliśmy się w Mielżynie dało wszystkim wiele radości – a to był dopiero początek naszych odwiedzin.  Najpierw uczestniczyliśmy we Mszy świętej, wraz z podopiecznymi.  Pomogliśmy zrozumieć co przekazywało wczorajsze Słowo Boże. Nie było to łatwe zadanie spełnić tak duże oczekiwania podopiecznych. Wszyscy z uwagą słuchali, a także wielu z nich aktywnie się udzielało. Pokazaliśmy jaka powinna być nasza postawa wobec innych oraz jak mamy prostować ścieżki naszego życia.

Po Mszy świętej odwiedziliśmy poszczególne grupy, gdzie podopieczni  mieszkają. Nasza obecność dała zarówno podopiecznym, jak i nam wiele radości z przebywania razem. Pomagaliśmy także w karmieniu. Na twarzach wielu osób pojawił się uśmiech, ożywienie, zaciekawienie. Tyle małych i prostych gestów, które tak bardzo pomogły i ożywiły ich codzienne  życie. Mieszkańcy DPS-u w Mielżynie mogli także pochwalić się nam tym, co sami wykonali, tym co wprawiało ich w zadowolenie i szczęście.

Jednak wyczuwalna była napięta atmosfera, ponieważ wszyscy wspominali o wizycie pewnego tajemniczego gościa. Okazał się nim święty Mikołaj, który obdarował wszystkich prezentami. Pojawiło się wtedy mnóstwo uśmiechów, ponieważ wszyscy z niecierpliwością oczekiwali świętego Mikołaja. Byli również tacy, który pochwalili się swoimi umiejętnościami wokalnymi śpiewając piosenki, które później wykonywaliśmy wszyscy wspólnie.

Niech radość, której mogliśmy dziś doświadczyć pomaga nam w oczekiwaniu na Narodzenie Chrystusa!

Marcin W.

fot.: M. Wawrzyniak

Zostaw swój komentarz

© 2023 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.