Słuchaj – Bóg mówi! Mów – Bóg słucha!

 

 

Różnie można spędzić sobotę. Można odespać cały tydzień szkoły, lub pracy, można jechać na większe (a w tym czasie  to już może świąteczne) zakupy, ale można przecież przeżyć sobotę w całkiem inny sposób. Ktoś zapyta: “w jaki?”. Odpowiadamy: “Można ją przeżyć jako dzień otwarcia się na Pana Boga”!

 

W taki właśnie sposób, minioną sobotę przeżyło dwunastu chłopaków, którzy zgłosili się na organizowany przez nas dzień skupienia. Daliśmy im możliwość zatrzymania się, złapania oddechu, i wsłuchania się w głos Boga. Razem z nimi dzieliliśmy się Słowem Bożym, wysłuchaliśmy świadectwa kleryka Tomka, oraz świadectwo życia świętego brata Alberta, które to przygotował kleryk Marcin, a także wzięliśmy udział w konferencji naszego ojca duchownego, księdza Pawła Rybaka. Przez cały ten dzień skupienia towarzyszyło nam pytanie: Jak usłyszeć głos Boga w dzisiejszym świecie? Czy potrafimy na jego głos odpowiadać?

Mamy nadzieję, że chociaż w jakiejś małej części udało nam się wspólnie dojść do pozytywnych odpowiedzi na wszystkie te pytania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i już teraz zapraszamy na kolejne dni skupienia i rekolekcje, które organizujemy.

Jeżeli wydaje ci się, że Pan Bóg wzywa cię po imieniu, to nie bój się odpowiedzieć na Jego głos.

 

 

Zostaw swój komentarz

© 2023 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.