“Powołaniowo w Bogumile”

 

Parafia błogosławionego Bogumiła w Gnieźnie przeżywała 19 listopada Niedzielę Powołaniową. Pojechaliśmy tam w 10 (Ksiądz Rektor i 9 kleryków).

Już w sobotę wieczór spotkaliśmy się najpierw z parafianami na Eucharystii, a następnie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania na specjalnie przygotowanym dla nich spotkaniu, podczas którego razem się modliliśmy, wprowadziliśmy rodziców w tajemnicę sakramentu, który ma być przyjęty przez ich dzieci oraz prosiliśmy ich, aby znajdowali dla swoich dzieci czas.

W niedzielę natomiast – oprócz Eucharystii, podczas których homilię głosił Ksiądz Rektor, a klerycy dzielili się świadectwem swojego powołania i opowiadali trochę, czym jest seminarium – zaproponowaliśmy dwa dodatkowe spotkania. O 15.30 – nabożeństwo powołaniowe przygotowane dla wszystkich parafian oraz o 17.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania. Czas spędzony z młodzieżą był podzielony na trzy części. Najpierw młodzi wysłuchali świadectwa powołania Stanisława, później zostali wprowadzeni w istotę sakramentu bierzmowania, a na koniec dowiedzieli się jak Pan Bóg działa w życiu Marcina i Adama oraz otrzymali „List od Boga”.

Mimo intensywności tego dnia, przeżyliśmy go bardzo dobrze, do czego z pewnością przyczyniła się ogromna życzliwość i otwartość Księdza Proboszcza Krzysztofa Walkowskiego, księży wikariuszy, jak również pracowników parafii – pana kościelnego i pań posługujących w kuchni, którzy towarzyszyli nam przez cały dzień i pomagali na każdy możliwy sposób.

Bardzo dziękujemy za tę niedzielę i zapewniamy o naszej modlitwie za wszystkich parafian, a zwłaszcza w intencji nowych powołań kapłańskich z tej parafii.

fot.: P. Nowicki

Zostaw swój komentarz

© 2023 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.