Wczasorekolekcje 2017 – zaczynamy!

 

Uroczystą Mszą św. sprawowaną przy figurze NMP w siernickim lasku rozpoczęły się tegoroczne wczasorekolekcje.

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę wakacji do Siernik przyjechało bardzo wielu ludzi, by razem z podopiecznymi i wolontariuszami fundacji Dar Rogoźna, brać udział w uroczystej Eucharystii, sprawowanej pod przewodnictwem dziekana dekanatu rogozińskiego ks. prałata Jarosława Zimnego, przy koncelebrze wielu kapłanów.

Ta coroczna Liturgia gromadzi zawsze wielu mieszkańców Siernik, Prusiec i Rogoźna, wraz z władzami gminy oraz licznymi pocztami sztandarowymi oraz sympatykami fundacji. Oczywiście nie mogło zabraknąć tam kleryków, którzy towarzyszą uczestnikom wczasorekolekcji (tutaj klerycy zadbali o podniosły charakter Liturgii)

Tradycyjnie  też zaraz po zakończeniu Mszy św. ma miejsce mała biesiada z różnymi atrakcjami:

  • występ zespołu “My z Doliny Wełny”
  • przejażdżka bryczką
  • “Arka Noego” (kucyki, osły, kozy itp.)
  • pyszne ciasto
  • chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym

Każdego roku spotkaniem w Siernikach oficjalnie rozpoczynają się  wczasorekolekcje.

Teraz od poniedziałku do środy ich uczestnicy będą słuchali nauk rekolekcyjnych, prowadzonych przez ks. Łukasza Jawroskiego. W czwartek udadzą się na Lednicę, by zwiedzić tamtejsze muzeum i przejść przez bramę rybę.

Natomiast w piątek i sobotę oddadzą się rekreacji i bezpośrednim przygotowaniom do niedzielnego festynu wieńczącego wczasorekolekcje, na który to wszystkich serdecznie zapraszamy.

fot.: M. Walkowiak

Zostaw swój komentarz

© 2023 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.