Odpust w Zwiastowanie

 

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to szczególnie bliski nam dzień. Codziennie modlimy się zarówno wspólnie, jak i indywidualnie w naszej głównej kaplicy, właśnie pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie.

Sobota była więc dla nas okazją do szczególnego uczczenia Matki Boskiej oraz podziękowania za Jej stałą obecność. O 7:00 zebraliśmy się na Eucharystii, pod przewodnictwem ks. kan. prof. Kazimierza Śmigla, który w tym roku także obchodzi jubileusz 60-lecia święceń kapłańskich. W homilii Celebrans przypomniał, że Maryja całkowicie i dobrowolnie przyjęła niezwykłą wiadomość, którą przyniósł jej Archanioł Gabriel. Zauważył, że Objawienie Boże zawsze domaga się odpowiedzi ze strony człowieka, jednak Pan Bóg niczego nie narzuca i nie przekracza ludzkiej wolności.

Po wspólnym odśpiewaniu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu oraz pieśni “Matko Odkupiciela”, udaliśmy się na uroczyste śniadanie, a później przygotowywaliśmy się do kolejnej tego dnia uroczystości – jubileuszu ks. abp Henryka Muszyńskiego – o czym w kolejnym artykule!

Piotr

Zostaw swój komentarz

© 2023 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.