Najlepsza szkoła

 

W niedzielę 29 stycznia przeżyliśmy kolejne już spotkanie z cyklu „Panie naucz nas modlić się”, które miało miejsce w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym, mieszczącym się przy naszym seminarium. Aula tradycyjnie wypełniła się ludźmi (młodszymi i starszymi), którzy, nie pierwszy już raz, chcieli dać się poprowadzić Jezusowi, przybliżyć do Niego i jeszcze lepiej Go poznać.

Tradycyjnie nasze spotkanie podzielone było na trzy części:

O 1600 – szkoła modlitwy, podczas której świetną konferencję na temat modlitwy uwielbienia wygłosił ks. Piotr Szymkowiak.

Następnie o 1700 Msza św. celebrowana przez ks. Dariusza Larusa i ks. Pawła Rybaka, który w homilii zaznaczył, że Eucharystia jest najważniejszym wydarzeniem dnia i trzeba o tym pamiętać.

Ostatnią częścią (o godzinie 1900 ) była modlitwa uwielbienia – spotkanie sam na sam z naszym Panem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

Jak zwykle pomiędzy trzema częściami, jak i po ich zakończeniu, każdy z uczestników mógł poczęstować się pysznym ciastem i przygotowaną kawą.

Szkoła modlitwy – najlepsza szkoła, bo prowadzona przez samego Jezusa, naszego Mistrza i Nauczyciela. Zachęcamy wszystkich do udziału w niej, do tego pięknego spotkania, które naprawdę przemienia. Jest to szkoła dla wszystkich.

Już dziś zapraszamy na następne spotkanie, które odbędzie się w ostatnią niedzielę lutego (26.02.2017 r.). Czekamy na Was!

fot.: R. Czerwonka

Zostaw swój komentarz

© 2023 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.