Spotkanie Ogniska Misyjnego

 

Dzień 24 stycznia, kiedy to obchodzimy wspomnienie św. Franciszka Salezego – gorliwego kapłana, doktora Kościoła i założyciela sióstr wizytek, dla kleryków wiąże się także z imieninami ks. dr hab. Franciszka Jabłońskiego – naszego wykładowcy i opiekuna Ogniska Misyjnego.

Z imieninami Księdza Profesora związana jest pewna „ogniskowa  tradycja”, polegająca na tym, że nasz Opiekun zaprasza członków Ogniska do swojego domu na uroczysty obiad, który jest nie tylko kurtuazyjnym spotkaniem, ale także podsumowaniem całego semestru misyjnej aktywności w naszym seminarium oraz omawianiem tego, co przed nami.

Spotkaniu z Księdzem Profesorem Franciszkiem, do którego doszło w czwartek 26 stycznia, jak zwykle towarzyszyło wiele radości i konstruktywnych myśli. Oby czekające nas wydarzenia, takie jak Szkoła Animatora Misyjnego, przyjęcie nowych członków do Papieskiej Unii Misyjnej, o których rozmawialiśmy, i które planowaliśmy zaowocowały rozpaleniem ducha misyjnego nie tylko w naszym domu, ale także w całej naszej archidiecezji.

Zostaw swój komentarz

© 2023 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.