Zmieniliśmy się!

„Kościół nie głosi siebie samego, ale głosi Chrystusa, nie przynosi samego siebie, ale przynosi Chrystusa”
Franciszek

 

Udało się! Zmieniliśmy się! Drodzy Goście i Przyjaciele PWSD w Gnieźnie, bardzo serdecznie witamy na nowej stronie naszego seminarium: www.pwsd.archidiecezja.pl oraz na blogu www.powolani.archidiecezja.pl. Także tutaj, jako uczniowie Mistrza z Nazaretu, będziemy starali się odpowiedzieć na Jego wołanie „Chodźcie, a zobaczycie”. Chcemy dzielić się z Wami tym, czym żyjemy i gdzie żyjemy. Jak powiedział nasz Biskup – Ksiądz Prymas: to podążanie za Jezusem, w którym uczestniczyli Apostołowie jest też udziałem Seminarium, naszym wspólnym udziałem.

 

Dlaczego postanowiliśmy podjąć się niemożliwego i zmienić nasz image? Pragnienie to nosiliśmy w sercach już od ponad dwóch lat. Baliśmy się jednak, że nie podołamy temu zdaniu i nie stworzymy czegoś dobrego, czyli godnego chwały Jezusa. Nasze wątpliwości rodziły się pod wpływem wypowiedzi Benedykta XVI, który mówił: Wierni oczekują od kapłanów tylko jednego, aby byli specjalistami od spotkania człowieka z Bogiem. Nie wymaga się od księdza, by był ekspertem w sprawach ekonomii, budownictwa czy polityki. Oczekuje się od niego, by był ekspertem w dziedzinie życia duchowego. Żaden z nas nie jest specjalistą od tworzenia stron i wizualizacji graficznej. Z jednej strony groziło nam stworzenie kiczu. Z drugiej obawialiśmy się przeznaczyć na to zbyt wiele czasu,  potrzebnego przecież do stawania się specjalistami życia duchowego. Nadal jednak szukaliśmy…

Na szczęście Pan Bóg działa. Podesłał nam wielką pomoc: projektantkę Anię, która z entuzjazmem włączyła się w ten projekt. Szczerze powiedziawszy, bez niej byłoby ciężko… Pomimo przeszkód nie wycofała się, cierpliwie znosząc nasze uwagi i propozycje. To dodało skrzydeł każdemu – dzięki!

Sama strona ograniczy się do podania głównych informacji, natomiast blog ma być zdecydowanie dynamiczny. Prowadzony przez kleryków, będzie przestrzenią publikowania  wspólnotowych wydarzeń, artykułów, wywiadów, felietonów, filmów ewangelizacyjnych itp. Korzystając z nowych technologii, pragniemy dzielić się naszym codziennym podążaniem za Chrystusem. Jednym słowem chcemy podążać za Nim wspólnie z Wami!

Dziękujemy za cierpliwość i zapraszamy do częstych odwiedzin. Chętnie też posłuchamy Waszych opinii. Ruszamy!

W imieniu wspólnoty PWSD
klerycy z grupy medialnej wraz z Księdzem Rektorem

Zostaw swój komentarz

© 2023 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.