Wystarczy mieć otwarte serce

 

Są różne sposoby spędzania wakacji. Można wypocząć, wybrać się na pielgrzymkę, spotkać się ze znajomymi. Można także zrobić coś nietypowego kl. Michał i dk Adam uczestniczyli w kursie języka migowego, aby dać od siebie coś więcej.
Wczoraj w naszym seminarium ks. Rektor sprawował mszę dla osób głuchoniemych, którą nasi współbracia tłumaczyli na język migowy. Nie było to łatwe zadanie, ale dali radę! Krótką relację przygotował dla nas kl. Michał.

W Niedzielę Chrztu Pańskiego, wraz z osobami niesłyszącymi, których mogliśmy gościć w naszym domu podczas Mszy Świętej przenosiliśmy się do wydarzeń z nad rzeki Jordanu, gdzie Jezus przyjął chrzest od Jana. Wspominaliśmy również na wydarzenie naszego chrztu, który otworzył nam drzwi do nieba. Uczestnicy tej Mszy mogli zobaczyć jak Jezus przyjmował chrzest od Jana, oraz gdy wychodził z rzeki jak otworzyło się niebo, z którego Bóg mówił, że Jezus jest Jego umiłowanym Synem. Zostały również podjęte próby zobrazowania działalności Jezusa, która ma być dla nas przykładem i zachętą do czynienia dobra dla innych. Mamy żyć jak dzieci Boże i nieść Dobrą Nowinę do naszych domów, rodzin i znajomych, oraz wszędzie tam gdzie przebywamy.

Po zakończonej modlitwie udaliśmy się na spotkanie przy kawie i herbacie, gdzie nastąpiła migowa wymiana doświadczeń  i przeżyć od momentu poprzedniego spotkania. Wszystkim obecnym i zaangażowanym w to spotkanie bardzo dziękujemy.

Bądź z nami na bieżąco! 🙂
Strona internetowa: www.pwsd.archidiecezja.pl
Blog: http://powolani.archidiecezja.pl/kontakt/
FB: https://www.facebook.com/seminariumgniezno
Twitter: https://twitter.com/pwsd_gniezno
Instagram: https://www.instagram.com/seminariumgniezno

Zostaw swój komentarz

© 2020 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.