Pod opieką Niepokalanej

 

8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Rycerstwo Niepokalanej (MI), które działa w naszym domu, obchodziło swoje doroczne święto. Podczas uroczystych nieszporów do ruchu wstąpiło trzech nowych członków: kl. Michał Romel, kl. Adam Banicki i kl. Piotr Pietryga. W tym roku Rycerstwo Niepokalanej w PWSD Gniezno obchodzi 40 rocznicę działalności

Ojciec Tomasz – opiekun Rycerstwa wyjaśnił kandydatom istotę i cele MI. Nowi rycerze otrzymali cudowne medaliki z wizerunkiem Niepokalanej oraz wypowiedzieli akt oddania Matce Bożej napisany przez św. Maksymiliana Marię Kolbego. Pozostali rycerze odnowili swoje zobowiązania poprzez odnowienie tegoż aktu.

Rycerstwo Niepokalanej (łac. Militia Immaculatae – stąd skrót MI) to ruch maryjno-apostolski, którego założycielem jest św. Maksymilian Maria Kolbe. Członkowie MI nazywają się rycerzami Niepokalanej. Wskazuje to na charakterystyczny motyw walki z własnymi słabościami i grzechami, który ma prowadzić do nawrócenia i uświęcenia. Walce tej przewodzi Niepokalana. Założyciel odwoływał się do stanu rycerskiego, z którym kojarzył takie cnoty, jak: honor, wierność, hart ducha czy odwaga. Głównym zadaniem Rycerstwa Niepokalanej jest szerzenie Królestwa Chrystusowego pod opieką i za pośrednictwem Niepokalanej (art. 3 Statutów Generalnych).

kl. Kamil

Więcej na: https://www.facebook.com/seminariumgniezno/

fot. kl. D. Lachnicki

Zostaw swój komentarz

© 2020 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.