Bydgoszcz w Gnieźnie

• Tagi

W poniedziałkowy wieczór gościliśmy w naszym Domu ks. Pawła Hoppe wraz z dwoma klerykami Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy.

Ks. Paweł, ojciec duchowny sprawował w naszej kaplicy Eucharystię. W homilii nawiązując do Słowa Bożego (Łk 5, 17-26 – uzdrowienie paralityka) mówił, że bohater tego fragmentu – „człowiek sparaliżowany nigdy sam o swoich siłach nie byłby w stanie przyjść do Jezusa. Potrzebował on pomocy drugiego człowieka, a nawet kilku ludzi, którzy spuścili go na noszach przez dach, by ukazać go Jezusowi. Misją każdego księdza jest przyprowadzanie ludzi do Jezusa. Zadaniem każdego z nas jest to, aby Chrystus zamieszkał w sercach ludzi”. Ponadto zachęcił do tego, byśmy pomimo przeciwności, byli pewni celu – Jezusa, aby On stanowił centrum naszego życia.

Dziękujemy o. Pawłowi i klerykom za miłą wizytę. Polecamy ich Twojej modlitwie!