Wieczornica patriotyczna

Wczorajszego wieczoru, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, wraz z Adamem i Arturem wystawiliśmy przed wspólnotą seminaryjną, przygotowaną przez nas wieczornicę patriotyczną. W tym roku postanowiliśmy przybliżyć naszym braciom życie i działalność bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W październiku tego roku przeżywaliśmy 35 rocznicę jego męczeńskiej śmierci.

Podczas przedstawienia przypomnieliśmy ważne wydarzenia z jego życia oraz treści kazań, wygłaszane przez księdza Jerzego podczas mszy świętych za ojczyznę, które miały miejsce na początku lat 80-tych, a którym przewodniczył ks. Popiełuszko. Przypomnieliśmy również liczne działania, które podejmowała ówczesna władza PRL, aby uciszyć księdza, który mówił o wolności i godności człowieka. Działania, które doprowadziły do jego uprowadzenia i w konsekwencji do męczeńskiej śmierci.

Występ był idealnym zwieńczeniem wczorajszego dnia, doskonale wpisał się w przeżywaną wczoraj w całym Kościele Uroczystość. Historia księdza Jerzego jest bowiem nierozerwalnie związana z Maryją, której zawierzył całe swoje życie.

kl. Kacper

Bądź z nami na bieżąco! 🙂
Blog: powolani.archidiecezja.pl/kontakt/
Strona internetowa:pwsd.archidiecezja.pl