Warto pomagać!

 

Już przed świętami, postanowiliśmy, że zrobimy wspólnie coś dobrego. Podobnie jak w ubiegłych latach włączyliśmy się w akcje „Szlachetna Paczka”. Jest to forma pomoc osobą ubogim, starszym lub niepełnosprawnym. Jak zapewniają organizatorzy tej akcji, zmieniamy czyjeś życie.

W tym roku pomogliśmy pani Danusi, która mieszka w Gnieźnie. Zorganizowaliśmy więc zbiórkę, aby jej pomóc. Za zebrane pieniądze kupiliśmy najpotrzebniejsze rzeczy, a wśród nich kanapę, kuchenkę do gotowania, zapasy żywności i środków czyszczących. Nie zabrakło kilku ubrań i dobrej książki. Jesteśmy ponadto bardzo wdzięczny salonowi optycznemu „OPTYK”, za wielki dar serca – bon na badanie wzroku i okulary dla pani Danuty, której choroba oczu utrudnia normalne funkcjonowanie.

7 grudnia, trzech z nas zapakowało busa, i zawieźliśmy naszą paczkę. Mieliśmy okazję spotkać się również z wolontariuszami, którzy zajmują się organizacją tego wydarzenia w Gnieźnie. Niesamowite jest to, że w naszym sąsiedztwie, jest tak wiele potrzebujących osób. Spotkanie z panią Danutą było bardzo pogodne i radosne. Nie ukrywała ona entuzjazmu i wzruszenia. Z trudem rozpakowywała kolejne kartony, aby za każdym razem powiedzieć nam o swojej radości.

Warto pomagać!

Zostaw swój komentarz

© 2020 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.