Duchowe drogowskazy – dzień skupienia dla młodzieży

W sobotę 7 grudnia 2019 r., dwudziestu trzech młodych chłopaków z różnych parafii naszej Archidiecezji, odpowiedziało na nasze zaproszenie i wzięło udział w adwentowym dniu skupienia pt. „Drogo – wskazy”. Był to czas, kiedy mogli oni poprzez udział w warsztatach prowadzonych przez kleryków, konferencjach ojców duchownych, a przede wszystkim na modlitwie, spojrzeć na swoje życie. Pomocą w przeżywaniu tego dnia było zastanowienie się – poprzez przykład życia i wiary czterech bohaterów biblijnych: Abrahama, Dawida, Jonasza oraz Samuela – jakie wskazówki kieruje do nas Bóg i w jaki sposób je można przyjmować.  Młodzież próbowała wyciągnąć dla siebie duchowe drogowskazy, którymi warto kierować się w życiu, aby jeszcze bardziej otworzyć się na działanie Boga, zaufanie Mu oraz na wejście z Nim w dialog, umożliwiający oświetlenie dróg życia Jego słowem.

Tradycyjnym punktem tego dnia, jakże istotnym, była Adoracja Najświętszego Sakramentu,  a także poobiednie spotkanie przy kawie we wspólnocie kleryckiej. Po południu była również możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. Na zakończenie dnia w kaplicy Zwiastowania miała miejsce Eucharystia pod przewodnictwem rektora naszego seminarium, ks. Przemysława Kwiatkowskiego.

Dziękujemy Wam, drodzy młodzi, za to, że w tę sobotę pragnęliście spotkać się z Bogiem i pogłębić Wasze duchowe przeżywanie wiary oraz przez chwilę pobyć w naszej wspólnocie.

Zapraszamy już teraz na kolejny dzień skupienia, który będzie zorganizowany w okresie Wielkiego Postu.

dk Michał