Jezus wciąż troszczy się o wszystkich swoich uczniów

Dzisiaj na porannej Eucharystii gościliśmy ks. Dariusza Kowalczyka, który jest Prezesem Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz ks. Łukasza Nycza – koordynatora ds. formacji stypendystów wspomnianej Fundacji. Przybyli oni do Gniezna w związku z organizowanym w przyszłym roku, w stolicy naszej Archidicezji, letnim obozem dla stypendystów.

Za przyczyną św. Józefa modliliśmy się za całe dzieło i wszelkie działania podejmowane przez Fundację. Ks. Dariusz w homilii wskazał nam, że Jezus wciąż troszczy się o wszystkich swoich uczniów, którzy w dzisiejszym świecie często cierpią z powodu wyboru Jezusa oraz poddawani są prześladowaniom przybierającym różne, „współczesne” formy. Ks. Dariusz był wdzięczny, że przygotownia do letniego obozu młodych z Fundacji mógł rozpocząć sprawowaniem mszy świętej właśnie w naszej seminaryjnej kaplicy.

fot. kl. M. Romel