„…aby była znakiem przyobleczenia się w Chrystusa…”

W niedzielę, 10 listopada o godz. 17:00 rozpoczęły się szczególne – dla mnie i moich braci z roku III – Nieszpory. Szczególne dlatego, że w ich trakcie założyliśmy po raz pierwszy sutannę. Było to dla nas wielkie przeżycie. Towarzyszyła nam cała wspólnota seminaryjna oraz księża Profesorowie, księża Proboszczowie i inni zaproszeni Goście.

Homilię wygłosił ks. Zbigniew Ilkowski, który przypominał nam, że jeśli nie będziemy mieli doświadczenia spotkania z żywym Jezusem, to uwierzymy światu, który mówi, że On wcale nie zmartwychwstał. Tłumaczył również, że czarny kolor sutanny symbolizuje grzeszność. Po wygłoszonej homilii ksiądz Rektor, który przewodniczył Nieszporom, poświęcił sutanny, które z drobną pomocą je założyliśmy.

Mam nadzieję, że strój duchowny, który został nam podarowany, będzie nam nieustannie przypominał o tym, byśmy stawali się coraz bardziej podobni do naszego Mistrza, Jezusa Chrystusa.

Sutannę przyjęli: Adam Banicki, z Parafii pw. św. Jerzego i św. Jadwigi w Kłecku, Artur Gołańczyk z Parafii pw. św. Stanisława BM w Żydowie i Kacper Politowski z Parafii pw. św. Jana Chrzciciela we Wójcinie

kl. Artur

fot. kl. M. Romel