Posługa akolitatu oraz kandydatura do święceń diakonatu i prezbiteratu

W naszej wspólnocie seminaryjnej po zakończonych rekolekcjach, które prowadził dla nas o. Wojciech Jędrzejewski OP, nadszedł czas przyjęcia posługi akolity oraz kandydatury do święceń diakonatu i prezbiteratu. Podczas Eucharystii w Bazylice Prymasowskiej posługę akolitatu przyjął kleryk Michał Bogusiewicz z parafii św. Doroty w Dusznie. Akolitą nazywamy posługującego, który jest nadzwyczajnym szafarzem Komunii św. Posługuje on także przy ołtarzu.

Uroczyste przyjęcie do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu jest pierwszym publicznym ogłoszeniem, że ci synowie Kościoła pragną mu służyć poprzez ściślejsze zjednoczenie z Chrystusem i oddanie się Jemu na służbę. Kościół potwierdza tym samym, że ci kandydaci są przez Kościół uznani za godnych przyjęcia święceń, potrzeba jednak czasu aby dobrze przygotowali się oni do tego wielkiego zadania jakim jest kapłaństwo. Mszy Świętej przewodniczył ks. bp. Krzysztof Wętkowski.

Do grona kandydatów zostali przyjęci:

• Paweł Balicki – par. Świętego Ducha we Wrześni
  • Stanisław Ejdys – par. Świętego Ducha w Inowrocławiu
  • Radosław Czerwonka – par. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu
  • Tomasz Mandziuk- par. św. Doroty w Strzałkowie
  • Michał Romel – par. Narodzenia NMP w Żernikach
  • Krzysztof Stawski – par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Janikowie

Módlmy się za naszych braci, aby jak najlepiej przeżyli ten błogosławiony czas.

kl. Michał

fot. FotoDrzewieccy.pl