Modlitwa drogą do Boga

Na dzisiejszej Eucharystii gościliśmy ks. Piotra Nowaka oraz p. Agatę Szewczykowską. Ks. Piotr jest Asystentem Diecezjalnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Natomiast p. Agata jest Prezesem KSM w Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

W homilii ks. Piotr zwrócił nam uwagę na relację z Bogiem przez modlitwę. Odwołał się do dzisiejszej Ewangelii, w której Pan Jezus spędził noc na modlitwie przed Bogiem. Szczytem naszej modlitwy powinna być Eucharystia, ale towarzyszyć ma nam też ta modlitwa w codziennośći przez rozważanie Słowa Bożego, a także chwile zatrzymania i ciszy.

Ks. Piotr podzielił się także doświadczeniami, które przeżył do tej pory jako wikarisz w Parafii bł. Michała Kozala w Wągrowcu, a także jako Asystent Diecezjalny KSM naszej Archidiecezji. Część naszej wspólnoty po Eucharystii spotkała się z ks. Piotrem i p. Agatą, aby podzielić się więcej tym, jak działa Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Dziękujemy za spotkanie i wspólną modlitwę!