Jeśli się nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego – Mt 18,3

• Tagi

Klerycy w ciągu roku akademickiego zaangażowani są na różnych polach duszpasterskich. Jednym z nich jest pomoc w Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie wśród osób niepełnosprawnych. W tej wspólnocie, jeden dzień jest wyjątkowy. Dziewczyny szykują najlepsze sukienki, malują paznokcie. Chłopacy wkładają eleganckie koszule. To wszystko dlatego, że tradycją tego domu jest Zjazd Rodzin. Tego dnia przyjeżdżają bliscy podopiecznych, którzy z różnych przyczyn nie mogą zajmować się nimi na co dzień. Jest to okazja do wspólnej Eucharystii i zabawy. Na początku dzieciaki prezentują występ teatralny. W tym roku była to pantomima „Hymn o miłości”. Następnie przeżyliśmy Mszę świętą, w czasie której miałem przyjemność wygłosić Słowo Boże. Starałem się wskazać, że miłość która jest w Trójcy Świętej ma być dla nas znakiem i zadaniem. Mamy świadczyć o miłości, pomimo tego co nas różni. Zachęciłem także do modlitwy o Ducha Świętego, który może sprawić, że będziemy kochać tych, z którymi nam trudno się dogadać. Po Mszy świętej – obiad. Jak zwykle kuchnia nie zawiodła. Później tradycyjna zabawa w rytm muzyki. Na zielonym parkiecie podopieczni DPS wraz z gośćmi i siostrami zakonnymi pokazywali swoje taneczne zdolności. Była możliwość jazdy konnej, bryczka, malowania twarzy, zjedzenia pysznej waty cukrowej. Tradycyjnie pojawili się komicy, którzy podtrzymywali wesołą atmosferę.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że mogliśmy dzielić z mieszkańcami DPSu w Mielżynie radość ze spotkania. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mile widziani 🙂

dk. Marcin Kąkol

zdj. DPS Mielżyn