Odpust ku czci św. Jerzego

• Tagi

Dziś celebrowaliśmy odpust ku czci świętego Jerzego – patrona kościoła seminaryjnego. Mszy świętej przewodniczył ksiądz Rektor Przemysław Kwiatkowski, który rok temu dołączył do grona kanoników kapituły św. Jerzego na Zamku Gnieźnieńskim. W wygłoszonej homilii mówił o przypomniał walkę jaką przez swoją męczeńską śmierć podejmował nasz patron. Wskazał nam również co jest dzisiaj naszym krzyżem. To, czego najbardziej się wstydzimy, to co nas najbardziej boli, o czym chcielibyśmy zapomnieć. Na to wszystko Bóg kładzie swoja łaskę, tak jak w kościołach, w czasie okresu wielkanocnego na krzyż zakładana jest stuła. Po mszy świętej wszyscy zebrani udali się na agapę do refektarza seminaryjnego. Po niej większość naszej wspólnoty wyjechała na odpoczynek na Mazury, a 5 kleryków, którzy w najbliższą niedzielę przyjmą święcenia diakonatu pozostało w seminarium, aby wieczorem wyjechać do Pobiedzisk, by tam przeżyć swoje rekolekcje.