Oczami kleryka – WIELKI CZWARTEK

  • Tagi

„Gorąco pragnąłem spożyć tę Paschę z wami” (Łk 22,15). Jednym z ostatnich pragnień Jezusa przed męką i śmiercią jest bliskość z tymi, którzy stali się najbliższą częścią Jego ziemskiego życia. On pragnie spotkać się z tymi, których sam wybrał i którzy odpowiedzieli na głos Jego wołania. Jezus pragnie zgromadzić się z uczniami jako wspólnota, przy stole. Pragnie dzielić z nimi radości wspólnego świętowania oraz smutek zdrady, samotności i cierpienia.

Taki jest właśnie Jezus. Taki był prawie 2000 lat temu i taki jest dzisiaj. Jezus „gorąco pragnie spożyć dzisiaj tę Paschę z wami” – z Tobą, ze mną, z każdym swoim ochrzczonym uczniem. Dzisiaj, dzięki liturgii Kościoła ponownie wchodzimy do tego samego Wieczernika, co Chrystus z uczniami. W tym samym ogrodzie Getsemani będziemy trwali na modlitwie.

Nasuwa się pytanie, czy wobec tego Jezus zostanie także dzisiaj przeze mnie zdradzony? Pan Bóg wspomaga nas swoją łaską i daje nam wolność, abyśmy nie musieli grzeszyć. Dlatego proś Boga o pragnienie spożycia Paschy z Jezusem, trwania przy Nim na modlitwie, towarzyszenia Mu na drodze krzyżowej i oczekiwania Jego zmartwychwstania!

 

Kl. Piotr Nowicki

rok IV

 

GRAFIKA

Zostaw swój komentarz

© 2020 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.