Inauguracja roku akademickiego

Tegoroczne wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II było dla naszej wspólnoty szczególnym – uroczyście rozpoczęliśmy rok akademicki, który przeżywać będziemy pod hasłem „Kocham Kościół”.

Podczas uroczystej Eucharystii, która zgromadziła rodziców, profesorów, władze miejskie oraz proboszczów rodzinnych parafii, mogliśmy wspólnie modlić się za siebie nawzajem. Homilię wygłosił ksiądz Tomasz Krzysztofiak – prefekt naszego Seminarium. W dniu dzisiejszym przypada także rocznica śmierci Augusta Kardynała Hlonda, Metropolity Gnieźnieńskiego i Prymasa Polski. Wszyscy zgromadzeni modlili się o jego beatyfikację.

Z gnieźnieńskiej Katedry wszyscy uczestnicy uroczystości udali się do auli Centrum Edukacyjno-Formacyjnego. Tam dziewięciu alumnów I roku złożyło ślubowanie wobec Arcybiskupa Wojciecha Polaka oraz księdza dr. Przemysława Kwiatkowskiego – rektora PWSD.

Goście mieli także okazję wysłuchać wykładu ks. dr. Andrzeja Nowickiego – wikariusza parafii pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie, a także sprawozdanie księdza Prefekta z minionego roku akademickiego 2017/2018.

Dzisiejsze święto było także idealną okazją, aby podziękować za lata posługi w naszym domu księdzu prof. Maciejowi Olczykowi, który do września pełnił zadania wicerektora Semianarium.

Arcybiskup Wojciech Polak w obecności wszystkich zgromadzonych podziękował księdzu prof. Pawłowi Podeszwie za dotychczasową pracę Dyrektora Biblioteki PWSD, jednocześnie powierzając to zadanie księdzu Tomaszowi Krzysztofiakowi.

Następnie wszyscy zaproszeni goście udali się na poczęstunek do seminaryjnego refektarza.

Na I rok zostali przyjęci:

Dropiewski Wiktor z par. św. Józefa w Inowrocławiu

Dziennik Marcin z par. Świętego Ducha w Inowrocławiu