Niedziela Powołaniowa

W minioną niedzielę nasi bracia udali się do trzech parafii naszej Archidiecezji w ramach Niedzieli Powołaniowej. Były to parafie:

• pw. św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie,
  • pw. bł. Michała Kozala w Słupcy,
  • pw. św. Michała Archanioła w Pobiedziskach,

Towarzyszyli nam nasi Prefekci – ks. Radosław Kaźmierski i ks. Tomasz Krzysztofiak, a także Ojciec Duchowny ks. Paweł Rybak. Spotkanie z parafianami w ramach Niedzieli Powołaniowej jest dla nas za każdym razem wydarzeniem ujmujących – mamy bowiem wtedy możliwość spotkać się z ludźmi, którzy nas wspierają swoją modlitwą, ale także materialnie. Jeździmy więc do różnych parafii diecezji, by przede wszystkim dziękować za to wsparcie. Oczywiście, nie zabrakło historii powołania oraz opowiadań dotyczących seminarium.

Po Mszach Świętych nasi bracia zostali zaproszeni przez parafian do ich domów na obiad, co jest także możliwością do porozmawiania na konkretne tematy, często także odpowiedzi na trudne, nurtujące pytania.

Szczególne spotkanie miało miejsce w parafii w Długiej Goślinie, gdzie zebrała się kilkunastoosobowa grupa parafian, by wspólnie z klerykami uczcić pamięć św. Jana Pawła II – w tym samym dniu obchodziliśmy Dzień Papieski – a także porozmawiać o życiu, formacji, a także konkretnym duchowym wsparciu którego każdy z nas potrzebuje. W parafii tej bowiem powstaje Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich – była to więc okazja do osobistego wyrażenia wdzięczności i prośby o modlitwę.

Dawid

Fot. kl. M. Kąkol; kl. K. Stawski; kl. M. Małecki