Jubileusz biskupa Bogdana Wojtusia

W sobotę 6 października cała nasza wspólnota świętowała wraz z Księdzem Biskupem Bogdanem Wojtusiem jubileusz 30-lecia sakry. Była to bardzo podniosła uroczystość, na którą przybyło wielu znamienitych gości, a wśród nich Ksiądz Prymas Wojciech Polak, abp Jan Pawłowski, abp Tomasz Peta, bp Andrzej Dziuba oraz wszyscy biskupi posługujący w Gnieźnie. Licznie obecne było grono kapłańskie z Kapitułą Prymasowską na czele, siostry zakonne, przyjaciele i bliscy z rodziny Jubilata.

W tym kontekście nie mogło tego dnia w katedrze zabraknąć także i nas, tym bardziej, że bp Bogdan przez wiele lat był rektorem naszego seminarium, a następnie już jako następca apostołów zawsze otaczał seminarium i kleryków ogromną troską, a po dziś dzień udziela nam wielu posług. Nasza obecność na Mszy św. wraz ze zgromadzonymi tam gośćmi była wielkim dziękczynieniem za 30 lat posługi Księdza Biskupa w naszej archidiecezji.

kl. Adam

Fot. kl. M. Romel