Pożegnanie

Szczęśliwej drogi już czas…

W naszym seminarium, gdy nastaną majowe dni, tematem wielu rozmów stają się święcenia na diakonów i kapłanów.  Myślimy nad tym, gdzie nasi koledzy pójdą na pierwszą parafię, jaka będzie ich i nasza przyszłość, która zbliża się coraz szybszymi krokami.

Zanim jednak najstarsi z nas (rocznik VI) opuszczą seminaryjne mury, trzeba ich godnie pożegnać. Ten przywilej należy zwykle do roku V, który przygotowuje program takiego spotkania. W tym roku składał się on z kilku części. Najpierw kl. Bartłomiej wyrecytował fragment wiersza „Testament mój” Juliusza Słowackiego, później przedstawiliśmy sylwetki bohaterów wieczoru przez pokaz zdjęć. Pokazaliśmy jak na przestrzeni lat dany brat się zmieniał. Później kl. Jakub zaprosił Jacka, Mateusza i Przemka na sofę, aby zadać im kilka pytań o tym jak będą wspominać te 6 lat, co najbardziej zapamiętają itd. Spotkanie zakończyliśmy emisją filmu, przygotowanego przez kl. Jacka, w którym każdy kleryk opowiadał z czego zapamięta diakonów kończących formację w PWSD.

Za Ryszardem Rynkowskim moglibyśmy im zaśpiewać: „Szczęśliwej drogi już czas, mapę życia w sercu masz…” i jednocześnie życzyć by tą mapą była zawsze Ewangelia miłości do Jezusa i ludzi do których zostaną posłani.

Alumni roku VI:

Jacek Bartmański z parafii pod wezwaniem św. Floriana w Chodzieży,

Przemysław Robaszkiewicz z par. pw. Św. Mikołaja w Witkowie,

Mateusz Rosiński z par. pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grabienicach.

Polecamy Twojej modlitwie Jacka i Mateusza, którzy przez rekolekcje przygotowują się do święceń kapłańskich (26 maja o godz. 10 w katedrze) i posługę na parafii Przemka.

Paweł

fot. kl. M. Romel