Odwiedziny rodziców

Niedziela, to nie tylko czas odpoczynku i świętowania, ale także czas dla rodziny. Zasadniczo w każdą niedzielę, do któregoś z kleryków przyjeżdża rodzina, jednak w to ciepłe majowe popołudnie mieliśmy okazję zaprosić wszystkich naszych bliskich. Spotkanie rozpoczęliśmy nabożeństwem majowym przy figurze Matki Bożej Fatimskiej, która w ubiegłym roku stanęła w naszym ogrodzie. Później czas na wspólny posiłek – w maju nie mogło zabraknąć grilla. Blachy pełne ciasta, kawa, herbata, napoje, chleb ze smalcem i ogórki kiszone… Była to okazja do wspólnych rozmów, wymiany doświadczeń, radości i spostrzeżeń. Swoja obecnością ubogaciła nas również młodzież z Gniezna – tancerze, którzy starali się przybliżyć nam atmosferę na Polach Lednickich. Rozegraliśmy również mecz piłki nożnej, Klerycy vs. Goście. Wszystkie rodziny z entuzjazmem kibicowały obu drużynom. Pożegnaliśmy również Jacka i Mateusza, którzy tego dnia rozpoczęli rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Prowadzi je ksiądz dr Edward Wasilewski – wykładowca homiletyki, proboszcz parafii w Białych Błotach.
kl. Marcin K.

fot. kl. P. Nowicki