Prymasowskie siostry…

W ramach tygodnia modlitw o powołania odwiedziły nas Siostry Franciszkanki od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej. W czasie spotkania w auli s. Janina, która na co dzień posługuje w rezydencji Księdza Prymasa abpa Wojciecha Polaka podzieliła się świadectwem swojego powołania. Mówiła o tym, że zanim wstąpiła do klasztoru myśli o powołaniu i miłości do Jezusa nie dawały jej spokoju przez długi okres czasu,. Te myśli często przynosiły jej duży pokój serca o którym nie potrafiła zapomnieć.

S. Faustiana, odbywająca miesięczną praktykę w Gnieźnie opowiedziała jak wygląda życie zakonne od środka, na czym polega charyzmat franciszkański i formacja sióstr. Na koniec odpowiadając na pytanie jaki według nich powinien być dobry ksiądz, powiedziały: „Powinien umieć słuchać, mieć relację z Jezusem (dużo z Nim rozmawiać, modlić się), oraz być otwarty na innych ludzi i mieć dla nich czas”. Drogi czytelniku, proszę Cię, módl się za nas, byśmy takimi kapłanami się stawali.

Siostry wzięły także udział w nabożeństwie powołaniowym w kaplicy, a w czasie kolacji zapytały nas także jakich sióstr zakonnych chcielibyśmy w Kościele. Bóg zapłać za to spotkanie!

Paweł